Projekty i Wykonanie Sieci

Wykonanie Sieci Domowej

Wielu użytkowników domowych preferuje zintegrowane rozwiązania dostępu do sieci. Obejmują one router, wyposażony w zintegrowane WiFi oraz wbudowany switch udostępniający kilka portów Fast-Ethernet lub GigaBit.
Zaletą ogólnodostępnych, zintegrowanych rozwiązań jest niewątpliwie prostota ich instalacji, konfiguracji a także niska cena samych urządzeń. I na tym w zasadzie lista atutów tego typu rozwiązań się kończy.
Sieci Domowe - Zintegrowane Rozwiązania
W przypadku małych mieszkań lub pomieszczeń zakres pokrycia sygnałem WiFi może okazać się wystarczający, jednak w przypadku domów wielokondygnacyjnych lub pomieszczeń oddzielonych od Routera Wireless kilkoma ścianami poziom sygnału jest niedostateczny.
Z reguły, w sytuacjach niskiego poziomu sygnału WiFi użytkownicy domowi stosują tanie rozwiązania typu WiFi Repeater, które zwiększają zasięg sieci bezprzewodowej kosztem jej przepustowości. Są to jednak rozwiązania nieefektywne, powodujące zbędne interferencje i poważne straty w obszarze transferu danych.
Stanowczo najgorszym rozwiązaniem dla domu jest stosowanie anten i urządzeń zezwalających na konfigurację nadajnika WiFi umożliwiającą zwiększenie poziomu sygnału ponad normatywne, dopuszczalne wartości. Choć takie rozwiązania wydają się skuteczne w kwestii pokrycia sygnałem to mogą one mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia domowników.
Podobnie w kwestii bezpieczeństwa dostępu do sieci - ogólnodostępne, zintegrowane rozwiązania zapewniają zaledwie jego podstawowy poziom, stosując mechanizmy NAT oraz statyczne rozwiązania Firewall. Są to mechanizmy, które nie dają dzisiaj praktycznie żadnej gwarancji bezpieczeństwa.
W naszych rozwiązaniach IT dla domu znajdziecie Państwo również urządzenia zintegrowane, ale wyposażone w zależności od wymogów klienta w zaawansowane mechanizmy wykrywania i przeciwdziałania atakom, zapewniające najnowsze technologie: Wave2 - umożliwiające kierowanie wiązki sygnału bezpośrednio do urządzenia końcowego użytkownika, wielozakresowe radia ( 2.4Ghz, 5Ghz, 60Ghz ) czy zaawansowane mechanizmy autentyfikacji WPA2/WPA3.
W przypadku budynków mieszkalnych wielokondygnacyjnych lub domów o dużej ilości pomieszczeń oferujemy projekty i wykonanie sieci zapewniające usługi typu WiFi Enterprise - umożliwiające rozlokowanie wielu punktów dostępowych WiFi, pracujących na minimalnych mocach radia, udostępniające bezprzewodowy roaming dla użytkowników mobilnych.
Sieci Domowe - WiFi Enterprise
Rozwiązania sieci bezprzewodowych typu WiFi Enterprise dla domu zapewniają brak martwych stref sygnału oraz maksymalne przepustowości sieci przy jednoczesnym zachowaniu minimalnych, bezpiecznych dla zdrowia domowników mocy radia.
W sytuacjach, kiedy w budynkach mieszkalnych czy domach, z różnych względów niemożliwe jest wykonanie struktury kablowej dla sieci WiFi Enterprise, proponujemy zaawansowane i profesjonalne rozwiązania sieci WiFi Mesh, zapewniające pełne pokrycie sygnałem wymaganej powierzchni, bezprzewodowy roaming oraz imponujące przepustowości.
Oferujemy usługi projektowania i wdrożenia sieci IT dla domu w pełnym zakresie, dokonujemy niezbędnych pomiarów propagacji fal radiowych oraz planowania rozlokowania punktów dostępowych.
Integrujemy nasze wdrożenia z już istniejącymi rozwiązaniami dla domu typu systemy monitoringu CCTV, systemy sterowania automatyką domową czy systemy Inteligentny Dom.
Poza fizycznym wykonaniem całej infrastruktury sieci dla domu oferujemy również usługi zdalnej administracji oraz monitoringu. Przeprowadzamy także szkolenia dla domowników z zakresu obsługi i możliwości wdrożonych projektów.
Zapraszamy do kontaktu.
Bezpieczny Internet

Bezpieczeństwo w Sieci

Wzrost popularności urządzeń mobilnych, smart tv, konsol do gier i komputerów na przestrzeni ostatnich lat powoduje, że coraz więcej dzieci zaczyna korzystać z Internetu już w bardzo młodym wieku. Coraz młodsze dzieci korzystają z urządzeń podłączonych do Internetu i pozostają dosłownie przyklejone do ekranów na całe godziny.
Dla odpowiedzialnych rodziców i wychowawców prawdziwym wyzwaniem staje się zapobieganie pozostawiania dzieci sam na sam z niefiltrowanym i nielimitowanym czasowo Internetem. Ogólna dostępność do nieodpowiednich treści i brak jakiegokolwiek instytucjonalnego nadzoru nad treściami publikowanymi w sieci stają się prawdziwym zagrożeniem dla prawidłowego rozwoju i zdrowia najmłodszych.
Bezpieczeństwo w Sieci
Choć dostawcy samych urządzeń mobilnych często aplikują rozwiązania programowe oferujące ograniczenia czasowe dostępu do urządzenia dla najmłodszych, to w przypadku filtrowania dostarczanych treści nadal pozostawiają one wiele do życzenia.
Nasza firma wychodząc na przeciw tym problemom oferuje kompleksowe rozwiązania dla domu, umożliwiające bardzo skuteczne filtrowanie dostarczanych treści oraz limitowanie dobowe czasu dostępu do internetu dla urządzeń, z których korzystają najmłodsi.
Wśród oferowanych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo najmłodszych znajdziecie Państwo:
 • limitowanie czasowe dostępu urządzeń do sieci z poziomu kontrolera sieci,
 • limitowanie czasowe dostępu urządzeń do sieci dla urządzeń mobilnych z poziomu kontrolera w chmurze,
 • filtrowanie treści przeznaczonych dla dorosłych i stron pornograficznych,
 • precyzyjne filtrowanie dostarczanych treści bazujące na kategoriach,
 • filtrowanie dostarczanych treści w zależności od poziomu uprawnień użytkownika,
 • filtrowanie nieodpowiednich lub niezweryfikowanych treści video i grafik,
 • blokowanie dostępu do stron i treści niepożądanych.
Korzystając z naszych usług w zakresie bezpieczeństwa dostępu do sieci dla najmłodszych nie musicie się Państwo obawiać braku wiedzy technicznej, wykonujemy wszelkie czynności związane z konfiguracją wskazanych rozwiązań, a także szkolimy z zakresu podstawowej obsługi systemu.
Bezpieczeństwo Dzieci w Sieci
Nasze rozwiązania systemowe dla domu oferują również funkcję ochrony przed różnego rodzaju aktywnymi zagrożeniami w sieci. Coraz częściej spotykamy się z próbami wyłudzenia przelewów pieniężnych z kont osobistych, kradzieżą tożsamości lub prywatnych danych dostępowych. Liczba zagrożeń internetowych nieustannie rośnie.
Złośliwe oprogramowanie, phishing, szyfrowanie i oprogramowanie typu ransomware rozprzestrzeniają się w Internecie dosłownie jak dziki pożar w suchym lesie. Nawet zaawansowani użytkownicy nie są w stanie rozpoznać tych zagrożeń online na czas.
Wdrażane przez naszą firmę rozwiązania zapewniają proaktywną ochronę w chmurze. Oferowane przez nas usługi filtrowania blokują ładowanie złośliwych, phishingowych i innych szkodliwych witryn do przeglądarek internetowych użytkowników:
 • ochrona przed działaniem oprogramowania typu malware,
 • blokowanie botnet,
 • ochrona przed phishing'iem,
 • blokowanie dostępu do niebezpiecznych stron.
W taki sposób nasze rozwiązania chronią Ciebie i Twoich bliskich, studentów i pracowników instytucji edukacyjnych przed cyberprzestępcami, którzy próbują wykraść dane osobowe, zainfekować urządzenia złośliwym oprogramowaniem i zamienić je w posłuszne „maszyny zombie” w celu zwiększenia liczby botnetów.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, gwarantujemy rozwiązania dostosowane do potrzeb indywidualnego Klienta a także pełne wsparcie techniczne z zakresu wdrożonych rozwiązań.
Rozwiązania Zapewniające Automatykę

Inteligentny Dom

Systemy typu Inteligentny Dom - Smart Home, to zestawy rozwiązań zapewniających pełną, kontrolowaną automatykę, pozwalających na zintegrowane sterowanie domem.
Dzięki temu wiele codziennych, czasochłonnych czynności które dotychczas wykonywano ręcznie, wykonywane są automatycznie według ustalonego harmonogramu, w wyniku wystąpienia czynnika zewnętrznego lub jednym kliknięciem z poziomu aplikacji na smartfonie lub innym urządzeniu posiadającym dostęp do sieci.
Inteligentny Dom - Smart Home
Rozwiązania Smart Home w swoim działaniu uwzględniają różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne w sterowaniu automatyką: nasłonecznienie, zmierzch, nagły podmuch wiatru, temperaturę wewnętrzną, temperaturę zewnętrzną, wilgoć, wystąpienie zadymienia, mogą wykrywać obecność domowników lub zgłaszać i alarmować wtargnięcie intruza oraz wiele innych w zależności od potrzeb Klienta.
Dzięki mnogości dostępnych czujników i rozwiązań pozwalają również na wprowadzanie sporych oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, paliwa zużywanego na ogrzewanie czy chociażby wody eksploatowanej na potrzeby podlewania.
Oferowane przez nas rozwiązania Smart Home mogą zapewniać automatykę w przykładowych zakresach:
 • inteligentne sterowanie oświetleniem,
 • zaawansowane funkcje ochrony - alarmy i monitoringi,
 • funkcje kontroli klimatu - sterowanie klimatyzacją i ogrzewaniem,
 • sterowanie automatyką bram wjazdowych, garażowych oraz rolet okiennych,
 • sterowanie multimediami domowymi - systemami audio i video,
 • bezpieczeństwo - wykrywanie dymu, czadu, zalania itp.,
 • funkcje sterowania automatyką ogrodu - podlewanie, automatyczne koszenie, oświetlenie,
 • wprowadzanie odpowiedniego nastroju według pory dnia lub zdarzenia.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo systemy rozwiązań Inteligentnego Domu wybranych producentów:
 • Fibaro®,
 • Ferguson®,
 • Exta Life®,
 • El-Home®,
 • Zamel®.
Oferujemy kompleksowe projekty i wykonanie instalacji, wdrożenie a także szkolenie z zakresu obsługi zastosowanego systemu.
Zapraszamy do kontaktu z nami.
© 2020 ENCA IT Napisz do Nas

Strona używa ciasteczek (cookies), które są niezbędne do jej funkcjonowania i wymagane do celów wskazanych w polityce prywatności.